نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دیدار فرهنگیان مهریز با امام جمعه و فرماندار

دیدار فرهنگیان مهریز با امام جمعه و فرماندار


به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم
به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم جمعي از فرهنگيان مهريز با امام جمعه و فرماندار اين شهرستان ديدار و گفتگو كردند

امام جمعه مهریز در این مراسم ضمن تبریک هفته معلم گفت: تعلیم و تربیت از آن رو قابل تکریم و تجلیل است که اولین آیات قرآن که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل شد، امر به خواندن است.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی افزود: خداوند به پیامبر می فرماید بخوان به نام پروردگارت لذا تعلیم یک امر ضروری است که باید در آن رضای خداوند و دستورات دینی رعایت شود.

وی خاطر نشان کرد: انسان موجود ارزشمند و دارای کرامتی است که خداوند این کرامت را به وسیله تعلیم و تربیت در وجود او قرار داد .

 وی افزود: قسم خداوند به قلم که همان ابزار یادگیری دانش است نشان دهنده ی جایگاه والای علم و دانش است و بیانگر لزوم تکریم از جایگاه عالم و معلم می باشد.

همچنين فرماندار مهريز ضمن تبريک و تهنيت به ‌مناسبت اين هفته و بزرگداشت مقام ‌شامخ معلم گفت:معملين قشر بسيار ارزشمند و فرهيخته جامعه مي باشند که در تربيت و پرورش آينده نسل جوان كشور در‌مقوله هاي اجتماعي،فرهنگي،آموزشي و ديگر زمينه ها تاثير مستقيم و اصلي خواهند داشت

 رضا زارع زاده  افزود با تمام توان و تلاش در راستای پيگيري مطالبات و مشکلات فرهنگيان اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: معملين در واقع چراغ هاي روشن گر و هدايت کننده جامعه مي باشند که با تامين نيازها و مطالبات آنان يقينا جامعه اي فعالتر،پوياتر و شاداب تر خواهيم داشت.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته مقام معلم با همکاری دستگاه های اجرایی، تشکل ها، فرهنگیان و مدارس 50 برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در این شهرستان برگزار شد.
سیدعلی کارآموز افزود: رویکرد تمام فعالیت ها در آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزان بر اساس ارزش های دینی و انقلابی و رسیدگی به مطالبات فرهنگیان و خانواده های آنهاست.
وی بیان داشت: حضور دانش آموزان در رقابت های فرهنگی، مهارتی و ورزشی از سطح مدارس تا مرحله کشوری و توجه به اقامه نماز محور فعالیت های تربیتی است.
این مسئول خاطر نشان کرد: جذب دانش آموزان در تشکل های دانش آموزی با همکاری مربیان تربیتی و برگزاری اردوهای مختلف در راستای ارتقای دینی برگزار می شود.
کارآموز به اهمیت حضور فرهنگیان و دانش آموزان در عرصه های مختلف دفاع از نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دفاع از اهداف انقلاب اسلامی همواره مدنظر فرهنگیان است.
مهریز هزار و 200 معلم شاغل و 800 معلم پیشکسوت دارد.