خبر
خبر

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد

دیدار مدیر کل آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد


محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛امام جمعه یزد گفت: حساس ترین برهه زندگی انسان دوران کودکی و نوجوانی است که فرزندان ما در این دوران به رشد جسمی،عقلی،احساسی ،معنوی و  اخلاقی رسیده و همه کمالشان در این دوران شکل می گیرد و آینده امور سیاسی ،اقتصادی ،اجتماعی و عقیدتی کشور در گرو تربیت صحیح آن ها است.

نماینده ولی فقیه در استان این دوران را دوران طلایی برای دشمنان انسانیت و اسلام  برشمرد و اظهار داشت: استعمارگران تمام تلاش خویش را نموده اند و سرمایه گذاری کرده اند تا کودکان و نوجوانان ما را به سمت دنیا طلبی و مادیات و هوس بازی بکشانند و  بهره برداری خودشان را داشته باشند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه سبک آموزشی ما سطحی‌نگری است خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان دانشگاهی آمار بالایی از بیکاران امروز جامعه ما را تشکیل می دهد که این نشان از ضعف سیستم آموزشی ما دارد.
وی به اهمیت و ضرورت وجود مباحث دینی و اعتقادی در محتوای آموزشی بین دانش آموزان در سطح مدارس اشاره کرد و ادامه داد: برای اینکه بتوانیم در حوزه تربیت دینی دانش‌آموزان به خوبی عمل کنیم باید بر محتواهای آموزشی توجه لازم را داشته باشیم.
آیت الله ناصری با اشاره به اینکه باید قرآن در تمام ابعاد زندگی ما ساری و جاری باشد اظهار داشت: متأسفانه امروز قرآن جایگاه واقعی را در زندگی ما ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: استکبار از سیستم آموزشی ما تدین، تفکر و تعقل را گرفته است و به این وسیله هم تعهد، هم فکر کردن و دانستن و هم انتخاب درست را از ذهن دانش‌آموزان دور کرده‌اند، به همین دلیل دانش‌آموزان ما اصلا فکر نمی‌کنند و تنها به حفظ محتوای کتاب‌ها می‌پردازند.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: اگر سیستم آموزشی ما این سه اصل اساسی را در خود داشت، به دلیل تدینی که در افراد وجود داشت امروز شاهد تولید کالاهای بی‌کیفیت و نامرغوب نمی‌بودیم و  نوآوری در موارد مختلف به وجود می آمد و صنعت ما از مشکلات نجات پیدا می‌کرد.
 
آیت الله ناصری همچنین با تاکید بر اینکه معلمان باید یک دغدغه ویژه نسبت به مباحث دینی و تقویت اعتقادی دانش‌آموزان داشته باشند گفت: تعالی نسل جوان در حوزه‌های دینی و اعتقادی باید مهمترین دغدغه‌ای باشد که در وجود معلمان قرار دارد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: تقویت مبانی و اعتقادات دینی دانش‌آموزان سبب می‌شود که کودکان و نوجوانان ایران روحیه‌ای خدوم و متعهد داشته باشند و برای کمک به همه مردم تلاش کنند واین موضوع باید همواره جدی گرفته شود .
نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: اگر قرار نباشد دین افراد را مورد توجه قرار دهیم و صرفا به بحث آموزش آنها توجه داشته باشیم، مطمئنا تعهد لازم به ایران هم در وجود آنها نیست و پس از فارغ‌التحصیلی به راحتی کشور خود را رها کرده و به دیگر نقاط جهان مهاجرت می‌کنند.
محسن موحدی فرد مدیر کل آموزش و پرورش استان هم در ادامه به بیان مباحث و مسائلی در خصوص آموزش و پرورش استان پرداخت و گفت: نقشه راه اجرایی آموزش و پرورش برگرفته از نگاه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و سخنان ایشان در اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور می باشد که در این راه نیازمند همراهی  و مساعدت و حمایت سایر نهادها و دستگاههای اجرایی استان هستیم .
 
 
آدرس کوتاه :