نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رونمایی از محتواهای آموزشی مکتوب " درسنامه " برای پایه های اول تا ششم در راستای تحقق عدالت آموزشی

رونمایی از محتواهای آموزشی مکتوب " درسنامه " برای پایه های اول تا ششم در راستای تحقق عدالت آموزشی


محتوای آموزشی مکتوب با عنوان " درسنامه " در تمامی پایه ­های دوره ابتدایی ویژه دانش آموزانی که دسترسی به هیچ گونه امکاناتی ندارند به خصوص در مناطق روستایی و عشایری تهیه و رونمایی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  آموزش و پرورش، معاون آموزش ابتدایی استان یزد با اشاره به شرایط خاص کشور و لزوم تداوم آموزش در این مقطع گفت : اقدام به احصاء آمار تفکیکی دانش آموزان با توجه به دسترسی به اینترنت و فضای مجازی، دسترسی به تلویزیون و دستگاههای پخش خانگی و عدم دسترسی به هیچ گونه امکانات، شده است .

سعیده بهادرزاده افزود : پس از برنامه ریزی در این زمینه به منظور کمک به دانش آموزانی که فاقد دسترسی به فضای مجازی و اینترنت هستند "درسنامه" جهت آموزش به صورت خودآموز و نیمه خود آموز تهیه و تدوین گردیده و با رعایت تمامی نکات بهداشتی، توسط مدیر آموزگاران، معلمان و راهبران محترم توزیع خواهد شد.

وی افزود: مجموعه درسنامه هاي شش پایه با مشارکت جمعی معلمان، سرگروه های آموزشی و همکاران حوزه های معاونت آموزش ابتدایی ادارات کل استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، سمنان، کردستان، کرمانشاه، گلستان و یـزد در راستای تحقق اهداف دوره ي ابتدايي و به عنوان یاری رسان به معلمان و دانش آموزان فراهم گردیده است که اميد است با تهيه و توزيع اين محتواي مکتوب بتوانيم گامي موثري در راستاي تداوم و استمرار چرخه آموزش براي دانش آموزان دوره­ي ابتدايي برداريم.

بهادرزاده اظهارداشت: ضمن اولویت با آموزش حضوری و در کنار محتوای آموزشی درسنامه، سایر فعالیت هایی چون، ارتباط با دانش آموزان روستایی و عشایری استان از طریق کانال ها و شبکه های مجازی، توزیع لوح های فشرده آموزشی، برقراری تماس تلفنی مدیران، معلمان و راهبران و ... متناسب با وضعیت مدارس روستایی انجام می شود.

وی اضافه کرد توزیع درسنامه های تهیه شده برای خانواده ها و دانش آموزان مناطق محروم، روستایی و عشایری هیچ گونه هزینه ای در بر نداشته و به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.