نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ جوانه های حسینی در مهریز نواخته شد

زنگ جوانه های حسینی در مهریز نواخته شد


به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید زنگ جوانه های حسینی در دبیرستان دور اول شهید علی زارع مهریز نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مدیر آموزش و پرورش مهریز در این آیین ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شروع بهار دانایی و توانایی گفت: سال تحصیلی جدید، بهار تعلیم و تربیت است و همزمانی آن با ماه محرم و هفته دفاع مقدس معنویت خاصی به مراسم های بازگشایی مدارس داده است.
سید علی کارآموز افزود: مدرسه سنگر جهاد علمی و رکن سازندگی و توسعه فردای کشور است و دانش آموزان با درس خواندن، تلاش و بهره گیری از امکانات و فناوری های جدید بایستی برای سربلندی نظام بکوشند.
وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان باید با الگوگرفتن از رزمندگان دوران دفاع مقدس راه آنها را ادامه دهند و همچون گذشته در توسعه کشور نقش آفرینی کنند.

مدیر آموزش و پرورش مهریز هدف ازاجرای این برنامه را کاهش اضطراب اولیه دانش آموزان بدو ورود به این مقطع دانست و گفت: آشنایی دانش آموزان و اولیای آنها با محیط آموزشی و ویژگی های متفاوت دوره راهنمایی ،ایجاد فضای خاطره انگیز برای دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی و آشنایی با قوانین و مقررات وبرنامه های آموزشی وتربیتی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی افزود: با به صدا در آمدن زنگ جوانه ها بالغ بر700 نفر از دانش آموزان متوسطه دور اول در 25 آموزشگاه مهریز رسما سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

یکی از روحانیون شهرستان نیز در این مراسم گفت: دانش‌آموزان ما امسال بايد با محوريت قرار دادن ديانت و علم، ارتقاي كيفيت آموزشي را سبب شوند كه اين خواسته اصلي همه براي رسيدن به قله‌هاي موفقيت است.

گفتنی است زنگ جوانه ها ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه می باشدو مشابه این مراسم در تمامی دبیرستانهای متوسطه دوره اول مهریز برگزار شد.