نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

زنگ مهر و مقاومت در مدارس مهریز نواخته شد

زنگ مهر و مقاومت در مدارس مهریز نواخته شد


زنگ مهر و مقاومت در مدارس مهریز با حضور نماینده وزارت آموزش و پرورش نواخته شد و نزدیک به ده هزار دانش‌آموزمهریزی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز هم‌زمان با سراسر کشور نخستین روز از سال تحصیلی جدید با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت در مدارس مهریز آغاز شد.

مراسم نمادین زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان نمونه ابن سینا مهریز برگزار شد که در این مراسم، بیات نماینده وزارت آموزش و پرورش، فرماندار مهریز و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاههای مختلف حضور داشتند.

فرماندار مهریز در این مراسم با تبریک فرارسیدن ماه مهر، بازگشایی مدارس و تقارن آن با هفته ددفاع مقدس گفت: دولت همواره توجه خاص به جامعه تعلیم و تربیت و دانش آموزان دارد و باید برنامه های نظام و برکات انقلاب اسلامی در 38 سال گذشته برای آنها بازگو شود .

سید محمد رستگاری به اهمیت مسائل پرورشی و اخلاقی در کنار مسائل آموزشی برای سال تحصیلی جدید در بین دانش آموزان در سطح مدارس اشاره کرد.
وی توجه به امر نماز جماعت ، پاسخگویی به سوالات و شبهات ، برگزاری فعالیت های فرهنگی هنری و همچنین فراهم کردن زمینه مشارکت دانش آموزان در برنامه ها را مورد تاکید قرار داد.
فرماندار مهریز با اشاره به اینکه دانش آموزان باید در جریان ثمرات دفاع مقدس قرار گیرند افزود: فرهنگیان از فرصت سال تحصیلی برای تبیین ثمرات دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان اسلام برای دانش آموزان استفاده کنند.

رستگاری تبیین ابعاد مختلف دوران دفاع مقدس در بین نسل جوان را یک رسالت خطیر عنوان نمود و افزود:  تاکنون برای بیان خاطرات و رشادت های رزمندگان اسلام در جامعه و برای نسل جوان فعالیت های خوبی انجام گرفته ولی بخاطر اهمیت موضوع کافی نیست.
وی گفت: باید در طول سال تحصیلی با برنامه های مناسب دانش آموزان را در جریان حوادث مختلف انقلاب اسلامی و ثمرات هشت سال دفاع مقدس قرار داد.
بیات نماینده وزارت آموزش و پرورش در این آیین با ابلاغ سلام و پیام تبریک مقام عالی وزارت به دانش آموزان و فرهنگیان مهریز ابراز امیدواری نمود در سال تحصیلی جدید بتوانبم مطالبات مقام معظم رهبری را در سیاست‌های ابلاغی مبنی بر اجرای سند تحول بنیادین را اجرا کنیم.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم با تبریک بازگشایی مدارس و تقارن آن با هفته دفاع مقدس گفت: یاد و خاطره 56 شهید دانش آموز و 12 شهید فرهنگی شهرستان را گرامی می داریم.

سید علی کارآموز به نقش فرهنگیان در کنار تلاش های رزمندگان اسلام در دوران 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نام شمار فراوانی از دانش آموزان و معلمان شهید در دفتر فرهنگ ایثار و شهادت می درخشد .

قرائت پیام وزیر آموزش و  پرورش، تجلیل از خانواده شهید،جانباز ، آزاده، دارنده رتبه تک رقمی کنکور سراسری از مهم ترین برنامه های اجراء شده در این مراسم بود.