نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سومین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای مدارس شهرستان مهریز آغاز شد.

سومین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای مدارس شهرستان مهریز آغاز شد.


مراسم نمادین المپیاد با حضور معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، فرماندار،مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مدیران اجرایی و ورزشی و فرهنگیان و دانش آموزان مهریز در مجمتع فرهنگی ورزشی امام رضا (ع) این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مراسم نمادین المپیاد با حضور معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، فرماندار،مدیر آموزش و پرورش  و جمعی از مدیران اجرایی و ورزشی و فرهنگیان و دانش آموزان مهریز در مجمتع فرهنگی ورزشی امام رضا (ع) این شهرستان آغاز شد.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در این مراسم گفت: اجرای برنامه‌های ورزشی در مدارس و کیفیت بخشیدن به فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان از اساسی‌ترین برنامه‌ها در تقویت ورزش است

عباس دهقان افزود: بدون تردید ورزش نقش موثری در سلامت و خلاقیت هر انسانی دارد و هزینه‌هایی که توسط دولت در راستای ورزش صورت می‌گیرد نوعی سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: بالا بردن سطح آمادگی جسمانی دانش آموزان ، ایجاد شور و نشاط در مدرسه و مشارکت تمامی اولیاء و دانش آموزان در این طرح از مهمترین اهداف این المپیاد است.

 مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم گفت: افزون بر 9 هزار دانش آموز دختر و پسر در شهر و مناطق روستایی مهریز در قالب یک برنامه مدون در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای شرکت دارند.

سید علی کارآموز برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه را با هدف ترویج فرهنگ ورزش، استعداد یابی، ایجاد انگیزه ورزشی و نشاط در بین دانش آموزان و معلمان در مدارس و هدایت دانش آموزان به سوی رشته های ورزشی تخصصی در مدارس ذکر کرد .

اجرای برنامه حاملان قران ، برافراشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی، پخش سرود ملی المپیاد، قرائت سوگند نامه المپیاد، رژه تیم های ورزشی از جلوی جایگاه، و انجام حرکت های ورزشی توسط تیم های شرکت کننده از مهم ترین برنامه های انجام شده در این مراسم بود.

در این مراسم پرنشاط و ورزشی دانش آموزان به حرکات ورزشی نظیر طناورزی، پرتاب حلقه،نرمشهای صبحگاهی، بازیهای دبستانی و آموزشگاهی پرداختند .