خبر
خبر

شورای آموزش و پرورش تجلی مشارکت سازنده مردم با نهاد تعلیم و تربیت است

شورای آموزش و پرورش تجلی مشارکت سازنده مردم با نهاد تعلیم و تربیت است


مدیر آموزش و پرورش مهریز در نشست برخط با خبرنگاران
مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: شورای آموزش و پرورش تجلی مشارکت سازنده مردم با نهاد مقدس تعلیم و تربیت است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز ، مدیر آموزش و پرورش مهریز در نشست برخط ( آنلاین ) با خبرنگاران شهرستان به مناسبت هفته بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش ( ۲۴ الی ۳۰ دی )  گفت: برای درک اهمیت عملکرد شوراهای آموزش و پرورش باید به رسالت خطیر تربیت نیروی انسانی اشاره کرد.هرچقدر آموزش و پرورش بهتر عمل کند و رویکردهای مناسب تری در امر آموزش اتخاذ شود به همان میزان، جامعه آینده از نیروی انسانی کارآمدتری برخوردار خواهد بود.

سید کاظم حسینی المدواری افزود: نقش آفرینی شوراهای آموزش و پرورش می‌تواند مشارکت و نظارت مردم را در امر تعلیم و تربیت تضمین ‌کند و حمایت‌های مجموعه‌های موثر در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش را سازماندهی کند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، شوراهای آموزش و پرورش برای تضمین مشارکت و نظارت مردم بر امرتعلیم و تربیت  تشکیل می‌شود و در روند فعالیت‌های آموزش و پرورش نقش تسهیل گری دارند.

وی با بیان اینکه شعار امسال هفته شوراهای آموزش و پرورش، «نگاه ملی، تحول منطقه ای در نظام تعلیم و تربیت» است، گفت: 24 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ، فرصت های اقتصادی و توسعه پایدار»، 25 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ،ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت در مناطق مرزی »، 26 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ، مشارکت خانواده ها در امر آموزش »، 27 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ، تعلیم و تربیت بر بستر فناوری    »، 28 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ، سیره و سنت نبوی و ائمه اطهار در مدیریت آموزش و پرورش »، 29 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ، مدرسه کانون تحول در تعلیم و تربیت  » و 30 دی ماه روز « شوراهای آموزش و پرورش ، فرصت های اقتصادی و توسعه پایدار » است.

حسینی به عملکرد شورای آموزش و پرورش مهریز در یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت  ۱۲ جلسه با حضور مسوولان و اعضای شورا با ۱۵۰ مصوبه تشکیل شد که ۱۴۰ مورد آن پیگیری و اجرا شد.

وی افزود: بیشتر مصوبه های شورا بر حسب ضرورت در بخش مسایل فرهنگی ، پرورشی و آموزشی سپس در حوزه پیگیری طرح‌های عمرانی، جذب کمک خیران و سایر موارد است که با همکاری مردم و همراهی مسوولان اجرا می‌شود.

وی به اهمیت همکاری خیران در ساخت و تامین ساز فضاهای آموزشی و فرهنگی برای امور پرورشی اشاره کرد که به گفته وی در یکسال گذشته ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جذب شد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز با بیان اینکه جهت بزرگداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش نزدیک به 20 برنامه در سطح مدیریت اجرا می گردد گفت:غبارروبی قبور مطهر شهدای گمنام،تقدیر از خیرین سلامت تهیه کننده ملزومات بهداشتی مدارس در ایام کرونا،برگزاری نشست صمیمی اعضای شورای آموزش و پرورش با اولیای دانش آموزان در برنامه شاد،حضور منسجم اعضای شورای آموزش و پرورش و فرهنگیان در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه،تجلیل از خیرین تامین کننده تبلت و موبایل برای دانش آموزان بی بضاعت برای ارائه آموزشهای مجازی،برگزاری مسابقه مقاله نویسی درخصوص شوراهای آموزش و پرورش،برگزاری مسابقه تهیه کلیپ های آموزشی و پرورشی خلاقانه اولیای  دانش آموزان،برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان و تجلیل از اعضای شورا از مهم ترین برنامه های مدیریت جهت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش می باشد.

آدرس کوتاه :