خبر
خبر

صداقت و امانتداری دو شاخصه مهم شهدا

صداقت و امانتداری دو شاخصه مهم شهدا


مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:
محسن موحدی فرد در کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس گفت: صداقت و امانتداری دو شاخصه مهم شهدا بود که آخرین امانتداریشان اهداء جانشان به جانان بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، مدیرکل آموزش و پرورش در کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس بر اهمیت ترویج فرهنگ شهید و شهادت در بین نسل نوجوان و جوان تاکید کرد و خواستار تشکیل کمیته های تخصصی در این حوزه شد تا از یکنواخت بودن و موازی کاری در برنا مه ها جلوگیری شود.

 مدیر کل آموزش و پرورش اوج تربیت را بندگی خداوند و بهترین الگوهای تربیتی را شهدا دانست و اظهار داشت: باید شهداء را محور همه برنامه ها و  امور زندگیمان قرار دهیم.
موحدی فرد از  برگزاری کنگره شهدای دانش آموز در سال تحصیلی پیش رو خبر داد و گفت:این طرح با استقبال عمومی رو به رو شد و سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم قول مساعدت و همکاری لازم را داده اند.
مدیر کل آموزش و پرورش در بخشی از سخنان خود بازگشایی حضوری مدارس با رعایت  کامل پروتکل های بهداشتی را ضروری دانست و تاکید کرد: سلامت دانش آموزان و فرهنگیان در اولویت است .
وی گفت: یکی از شرایط بازگشایی مدارس واکسیناسیون است که تاکنون حدود 82 درصد فرهنگیان استان واکسینه شده اند و مرحله دوم هم در حال انجام است و دولت محترم پیگیر واکسیناسیون دانش آموزان هم می باشد.
سرهنگ دهقان حسینی معاون هماهنگ کننده سپاه الغدیر استان  هم در این جلسه اظهار داشت:ارتباط خوبی بین دو مجموعه آموزش و پرورش و سپاه الغدیر استان وجود دارد و افتخار ما همکاری در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای عزیز است.
وی دغدغه هر دو مجموعه را بصیرت افزایی دانش آموزان و فرهنگیان دانست و گفت: فعالیت دو قشر سازمان بسیج فرهنگیان و دانش آموزی همگی در راستای خدمت به شهداء  می باشد.
برگزاری مراسم نمادین زنگ مهر و مقاومت در مدارس با حضور فرماندهان و مسئولین استان در مراسم آغازین مدارس،تداوم صبحگاه شهدا در یکی از روزهای هفته در طول سال تحصیلی در مدارس و دعوت از راویان و رزمندگان  هشت سال دفاع مقدس با هماهنگی سازمان بسیج دانش آموزی،برپایی نمایشگاه کتاب گنجینه خاکریز در چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس با هماهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس،تقویت طرح صدای سنگر با مشارکت فرهنگیان جانباز و ایثارگردر جهت ضبط خاطرات این عزیزان و پخش در فضای مجازی شبکه شاد،پخش فیلم کوتاه و آهنگ های دفاع مقدس جهت دانش آموزان در فضای مجازی شبکه شاد حتی الامکان پخش فیلم های سینمایی دفاع مقدس در نقاط مختلف شهر توسط کانون ها ویژه عموم  ،پیگیری طرح لاله های روشن (یادواره شهدای دانش آموز در مدارس) ارسال دستورالعمل برگزاری یادواره شهدا در سال تحصیلی جدید با همکاری بسیج دانش آموزی ،برگزاری مسابقه کتابخوانی برای دانش آموزان با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی استان ،پیگیری اجرای طرح سرگذشت پژوهی و جمع آوری وصیتنامه، زندگینامه و عکس شهدای فرهنگی و دانش آموز توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ،پیگیری اجرای طرح شمیم نور (اعزام دانش آموزان به اردوهای یک روزه راهیان نور) با همکاری سازمان بسیج دانش آموزی ،پیگیری طرح آموزش راویان نوجوان با هدف آموزش و تربیت راویان نسل جدید،ایجاد پویش سراسری دانش آموزان و فرهنگیان در زمینه تولید محتوای الکترونیکی با موضوع دفاع مقدس # مامقتدریم  بارگذاری فیلم، عکس، صوت، طراحی، نقاشی، خاطره گویی و ... ،اجرای طرح خادم الشهدا (در منزل خادم شهدا باشیم) اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ،اجرای طرح سرمشق معرفی هر هفته 2 شهید دانش آموز در شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) توسط سازمان بسیج دانش آموزی ،حضور هیئت های دانش آموزی درب منزل شهدا جهت برگزاری مراسم عزاداری با توجه به همزمان شدن هفته دفاع مقدس با ایام اربعین حسینی ،برگزاری پویش های مجازی باهشتک هایی از قبیل  #معبر- نور ، #من-حسین-را-دوست-دارم، #رهبران-سیزده-ساله، # اسطوره_ها، #آوینی_های_نسل_چهارم توسط بسیج دانش آموزی،توسعه، تقویت و ایجاد یادمان شهدا در قالب طرح نیمکت شهید در مدارس ،نام گذاری کلاس‌های درس مدارس به نام شهدا در بستر شبکه شاد توسط مدیران مدارس ،برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در ادارات شهرستان/ مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله گزارش های ملانوری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش بود.
گفتنی است در این جلسه مدیر کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس،مسئولین بسیج فرهنگیان و دانش آموزی و سایر اعضاء به ارائه گزارش و نقطه نظرات خود پرداختند.
آدرس کوتاه :