نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح نماد با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان یزد اجرا می‌شود

طرح نماد با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان یزد اجرا می‌شود


معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در شورای آموزش و پرورش مهریز
معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در نشست شورای آموزش و پرورش مهریزگفت: طرح نماد با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان یزد اجرا می‌شود

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز معاون تربیت بدنی و سلامت  اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست که امام جمعه،فرماندار و اعضای شورای آموزش و پرورش مهریز حضور داشتند گفت: طرح نماد در حوزه آسیب‌های دانش‌آموزی مورد اهمیت زیادی قرار گرفته و شامل برنامه‌ریزی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و آموزش دانش‌آموزان است.

عباس دهقان افزود: این طرح از جمله طرح‌هایی است که همدلی و هم افزایی را در 14 دستگاهی که در کنار آموزش و پرورش برای بهتر عملی شدن این طرح همکاری می کنند ایجاد می‌کند.

وی گفت:در طرح نماد آموزش دانش‌آموزان همکاران و اولیا مدنظر است و پیش از مدرسه اولین مکانی که بیشترین اثر و پایه گذاری شخصیت فرد در آن رخ می دهد،کانون گرم خانواده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان به هدف اصلی این طرح در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره داشت و خاطر نشان کرد:شناسایی، رصد و اصلاح مشکلات رفتاری دانش آموزان از جمله اهداف اصلی این طرح است.

رئیس اداره پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این جلسه گفت:طرح نماد با پشنوانه‌ی علمی اساتید دانشگاهی در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان ابلاغ شده است که اطلاعات دانش‌آموز بر اساس شناسایی معلم، والدین و خود شخص در یک سامانه ثبت می‌شود و مشکلات فیزیکی، روحی روانی و رفتاری آنان گام به گام مشخص می‌شود.

شایق با بیان اینکه طبق برنامه طرح نماد تا پایان برنامه ششم به انجام می‌رسد، گفت: طرح نماد در چند گروه از جمله حوزه دانش آموزی در گروه خاص، والدین و معلمان باید انجام شود که در استان یزد به صورت پایلوت در شهرستان مهریزشروع شده است ..

وی در پایان تصریح کرد: طرح جامع نماد با همکاری ۶ وزارتخانه اعم از وزارت بهداشت، مؤسسات بنیاد برکت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری،قوه قضائیه و دیگر ارگان‌ها انجام می‌شود.