نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طرح یاری گران زندگی در مدارس مهریز اجراء می شود

طرح یاری گران زندگی در مدارس مهریز اجراء می شود


رئیس اداره پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد خبر داد:
رئیس اداره پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: طرح یاریگران زندگی در سال تحصیلی جاری در مدارس مهریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز رئیس اداره پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در جلسه توجیهی آموزشی کانون یاری گران زندگی که با حضور مدیر آموزش و پرورش مهریز در اتاق جلسات شهید آوینی آموزش و پرورش برگزار شد گفت: کانون یاریگران زندگی در سال تحصیلی جاری در ۲۰ درصد مدارس مهریز  باهدف پیشگیری و کاهش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان تشکیل می شود.

شایق افزود: برای اجرای مطلوب این طرح از ظرفیت‌های مدارس  همچون مشاورین و به‌ویژه تشکل‌های رسمی و غیررسمی فعال برای پیشگیری ، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ،به‌ویژه اعتیاد در مدارس و جامعه دانش‌آموزی  استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در دانش آموزان است.

رئیس اداره پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد افزود: این طرح در مرحله اول خود در سال جاری، همانند سراسر کشور در 20 درصد مدارس استان اجرا خواهد شد و پس از بررسی نتایج آن در سال آینده در 60 درصد مدارس و در سال 1400 نیز در همه مدارس اجرا می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این جلسه بر لزوم بهره‌گیری از  ابزارهای فرهنگی در فرهنگ‌سازی این طرح در سطح شهرستان تأکید کرد و گفت: تولید محتوای مطلوب در یاری‌گرفتن از رسانه‌های دیداری و شنیداری همچون روزنامه‌ها و صداوسیما می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

سید کاظم حسینی المدواری افزود: در راستای اجرای این طرح، تشکل‌های مختلف با برنامه‌ریزی مطلوب می‌توانند درزمینه آگاهی بخشی به  دانش آموزان ، والدین آن‌ها  و کارکنان  در زمینه آسیب‌های اجتماعی و مخاطرات سلامت روان همکاری داشته باشند.

وی افزود: در راستای فرهنگ‌سازی این طرح نیز می‌توان با تولید پیام‌های فرهنگی در قالب فیلم  و نشر آن در فضای مجازی و همچنین برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری برای مخاطبین این طرح تلاش کرد.