نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

فرماندار مهریز: روحیه فرهنگ پژوهشگری در میان دانش آموزان از مدرسه آغاز شود

فرماندار مهریز: روحیه فرهنگ پژوهشگری در میان دانش آموزان از مدرسه آغاز شود


فرماندار مهریز گفت: فرهنگ پژوهش باید توسط فرهنگیان و مربیان تربیتی مدارس و با مشارکت دانش آموزان در جامعه آغاز شود و برای این کار به برنامه ریزی مدون نیاز است.

سید محمد رستگاری در آیین تجلیل از 50 دانش آموز و فرهنگی پژوهشگر برتر شهرستان افزود: در کنار برنامه های آموزشی و پرورشی که در مدارس انجام می گیرد، ترویج روحیه تحقیق و پژوهش باید به عنوان یک کار مهم همواره مدنظر فرهنگیان باشد.
وی ادامه داد: در مدارس شهرستان ، ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد، باید فرهنگیان در کنار مربیان امور تربیتی نسبت به شکوفایی استعدادهای پژوهشی دانش آموزان و تشویق و هدایت علاقه مندان به امور تحقیقی و پژوهشی اقدام کنند.
این مسوول تصریح کرد: به برکت انقلاب و سیاست های دولت در امر تحقیق ، پژوهش و کارهای مطالعاتی در میان دانش آموزان فعالیت های خوبی در مهریز انجام شده است.
رستگاری افزود: هنوز تا برای رسیدن به جایگاه حقیقی در امور پژوهشی فاصله زیادی در پیش داریم، این به عهده مسوولان و فرهنگیان است تا با برنامه مدونی نسبت به تشویق و هدایت دانش آموزان برای پژوهش اقدام کنند.
همچنین مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: این شهرستان در حوزه تحقیق ، پژوهش و فناوری در میان 10شهرستان استان در صدر قرار دارد و امسال هم افتخارهای ارزشمندی در حوزه دانش آموزی به دست آمد.
سید علی کار آموز، افزود: تاکنون با همکاری فرهنگیان و با کمک برنامه های مدون کارهای خوبی برای دانش آموزان در حوزه تحقیق و پژوهش انجام شد و برنامه ها تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.
در این مراسم با اهدا لوح سپاس از پژوهشگران فعال دانش آموزی و فرهنگی مهریز قدردانی شد.