خبر
خبر

لزوم واکسینه شدن دانش آموزان مقطع ابتدایی مهریز

لزوم واکسینه شدن دانش آموزان مقطع ابتدایی مهریز


در جلسه هم اندیشی مراقبین سلامت مدارس مهریز تاکید شد
در جلسه هم اندیشی مراقبین سلامت مدارس مهریز که با حضور رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد بر لزوم واکسینه شدن فوری دانش آموزان دوره ابتدایی مهریز تاکید شد.

به گزارش واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش مهریز در جلسه هم اندیشی مراقبین سلامت مدارس مهریز که با حضور  رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد بر لزوم واکسینه شدن حداکثری و فوری دانش آموزان دوره ابتدایی مهریز تاکید شد.

رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان یزد در این جلسه ضمن تقدیر از مشارکت فعال فرهنگیان و دانش آموزان مهریز در امر واکسیناسیون دانش آموزان 18-12 سال گفت: دریافت حداقل یک دوز واکسن و ارائه کارت واکسیناسون کرونا در هنگام ثبت نام بخصوص در دوره  ابتدایی ضروری است.

حسینی تبار بر برنامه ریزی آموزش و پرورش شهرستان جهت دریافت 2 دوز واکسن و ایجاد ایمنی حداکثری در بین دانش آموزان تا اول مهرماه سال جاری جهت بازگشایی مدارس تاکید نمود.

 رئیس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش استان یزد همچنین به بیان نقش تاثیرگذار مشارکت مدیران مدارس ابتدایی و مراقبین سلامت مدارس جهت تشویق و ترغیب دانش آموزان به تزریق واکسن کرونا پرداخت و تشکیل جلسه توجیهی جهت جلب همکاری اولیاء دانش آموزان را خواستار شد.

حسینی تبار با بیان اینکه سلامت مهمترین و محوری‌ترین شاخص توسعه است و در آموزش و پرورش نیز سلامت دانش‌آموزان محور اصلی است بر ضرورت ترویج سواد بهداشتی در سطح مدارس تاکید کرد و افزود: به منظور پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان، تعامل خانواده ها و مدارس در راستای بازگشت مدارس به روزهای عادی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و با افزایش سواد بهداشتی در سطح جامعه و مدارس، می توان محیط های ایمنی را برای دانش آموزان ایجاد کرد.

وی در پایان از  فعالیتهای مستمر و قابل توجه آموزش سلامت در  فضای مجازی در دوران همه گیری کووید- 19 و نقش فعال  مراقبین سلامت مدارس در اشاعه و ارتقاء سواد سلامت خانواده ها و دانش آموزان،  از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر نمود.

در پایان مراقبین سلامت به بیان مشکلات مدارس، سوالات و پیشنهادات خود پرداختند.

آدرس کوتاه :