خبر
خبر

مدرسه محوری و کیفیت گرایی به معنای رضایت دانش آموز از طرح ها و برنامه های آموزش و پرورش است

مدرسه محوری و کیفیت گرایی به معنای رضایت دانش آموز از طرح ها و برنامه های آموزش و پرورش است


"مهرزاد حمیدی" معاون تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مدرسه محوری و کیفیت گرایی به معنای رضایت دانش آموز از طرح ها و برنامه های آموزش و پرورش است

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ "مهرزاد حمیدی" معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در جلسه ای که به صورت مجازی با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل و شهرستان ها ،مناطق و نواحی یزد برگزار شد اظهار داشت: مدرسه محوری و کیفیت گرایی به معنای رضایت دانش آموز از طرح  ها و برنامه های آموزش و پرورش است و برنامه محوری بودن فعالیت ها یعنی این که طرح ها و  برنا مه ها علمی باشد و اخلاق در آن رعایت شده  باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: مدرسه محوری و مشارکت عمومی و رضایت دانش آموز برای ما اصل است و بر همین مبنا زمینه ایجاد و شکل گیری المپیاد درون مدرسه ای، کانون دورن مدرسه ای  و ... فراهم می شود.

"مهرزاد حمیدی" با اشاره به این که جایگاه همه طرح های تربیت بدنی و سلامت مدرسه است اظهار داشت: همه تلاش ما و انرژی مان باید مقصدش مدرسه باشد و شعار ما برای تعریف طرح ها و پروژه هایمان "به مدرسه باز می گردیم" است.

وی تاکید کرد: تمام فعالیت ها و برنامه ها باید مدرسه محور باشد حتی مسابقات قهرمانی ،مدرسه قهرمان است یعنی قهرمان از مدرسه بیرون می آید.

 معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: تلالو مدرسه محوری و مشارکت محوری در فعالیت های آموزش و پرورش استان یزد نمایان است .

حمیدی اظهار داشت: پروژه های ما از یک منطق و تئوری مستحکم برخوردار است که حتی اگر پروژه ها تغییر یابد منطق ما تغییر نخواهد کرد و تمام برنامه ها به یک جهت معنادار هدایت می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد هم در این جلسه پیشنهاداتی را در خصوص برنامه های حوزه تربیت بدنی و سلامت ارائه کرد و خواستار تشکیل پرونده سلامت الکترونیکی ویژه دانش آموزان در سامانه سیدا شد.

محسن موحدی فرد اظهار داشت: سهمیه استان یزد در تخصیص کلاس درس تربیت بدنی 13 کلاس بود که با  همت و تلاش مدیران مداری ،خیران  و مجموعه همکاران حوزه تربیت بدنی به 30 کلاس افزایش پیدا کرد و 10 کلاس آن همکنون آماده افتتاح و بهره برداری می باشد.

ارائه توصیه ها و نقطه نظرات "محسن بیگی" مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی و "جعفری" مدیر کل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت از دیگر برنامه های این جلسه بود.

 گفتنی است در ابتدای این جلسه تعدادی از نمایندگان کارشناسان تربیت بدنی نواحی،مناطق و شهرستان ها،مدیران مدارس،دبیران و معلمان درس تربیت بدنی ،روسای ادارات 14 گانه و همچنین دانش آموز برتر استان و دارنده مقام 17 جهانی مسابقات شطرنج"مهرنوش مفیدی" در یک فضای صمیمی به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

آدرس کوتاه :