خبر
خبر

مدیران تمام تلاش خود را برای حضور همه دانش آموزان در مدارس به کار گیرند

مدیران تمام تلاش خود را برای حضور همه دانش آموزان در مدارس به کار گیرند


وزیر آموزش و پرورش در جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان‌ها:
وزیر آموزش و پرورش در جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل استان ها گفت: ضروری است مدیران تمام تلاش خود را در جهت زمینه‌سازی و بسترسازی لازم برای حضور همه دانش آموزان در مدارس از چهاردهم فروردین به کار گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزدبه نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری در جلسه مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها که به صورت ویدیو کنفرانسی برگزار شد، ضمن  قدردانی از تلاش های مجاهدانه معلمان در دوره همه‌گیری ویروس کرونا که با همه توان  مانع از تعطیلی روند آموزش و تربیت دانش آموزان شدند، اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر حضوری شدن آموزش های مدارس و دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی ضروری است مدیران تمام تلاش خود را در جهت  زمینه‌سازی و بسترسازی لازم برای حضور همه دانش آموزان در مدارس از چهاردهم فروردین ماه به کار گیرند.
وی افزود: در زمان باقی مانده از سال تحصیلی شرایط باید به گونه ای باشد که امکان بهره‌مندی همه دانش آموزان از آموزش‌های با کیفیت فراهم شود، لذا مدیران باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.
عضو کابینه دولت مردمی با تاکید بر انجام فعالیت‌های تربیتی و آموزشی در مدارس، تصریح کرد: آموزگاران، دبیران، مربیان، و هنرآموزان در همه مقاطع تحصیلی که به صورت حضوری به آموزش می پردازند ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی،  موکدا بر رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک از سوی دانش آموزان نظارت داشته باشند. 
 وزیر آمورش و پرورش بر لزوم جذاب سازی محیط مدرسه و تنوع بخشی در محیط های یادگیری تاکید و تصریح کرد:  برگزاری رویداد ها، اردوها و جشنواره‌ها با هدف تسهیل در فرآیند جامعه‌پذیری و کیفیت‌بخشی به فعالیت های تربیتی می‌تواند  به جبران افت تحصیلی منجر شود.
وی آموزش‌های حضوری را یک اصل دانست و افزود: هرگونه تغییر در این شرایط را منوط به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌دانیم بنابراین جهت ایجاد وحدت رویه در اجرای مصوبه ستاد مذکور، دستورالعمل نحوه انجام آموزش های حضوری ابلاغ خواهد شد.
 نوری اضافه کرد: امیدوارم با توجه به تلاش های صورت گرفته، استقبال خوبی از دانش آموزان در چهاردهم فروردین در کلیه مدارس کشور به عمل آید.
 وزیر آموزش و پرورش خطاب به مدیران اظهار کرد: ضروری است به نحوی مدیریت نمایند تا دانش‌آموزان دارای علائم یا مبتلا به کرونا و افراد دارای بیماری زمینه‌ای با تایید پزشک و رضایت والدین بتوانند از بستر شاد آموزش‌های لازم را دنبال کنند
آدرس کوتاه :