نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم جشن شکوفه ها و غنچه ها در مدارس ابتدایی شهرستان مهریز برگزار شد

مراسم جشن شکوفه ها و غنچه ها در مدارس ابتدایی شهرستان مهریز برگزار شد


همزمان با سراسر کشور
همزمان با سراسر کشور مراسم باشکوه جشن شکوفه ها و غنچه ها در مدارس ابتدایی شهرستان مهریز و به صورت نمادین در دبستانهای شاهد علی ابن ابیطالب (ع) و مجتمع سما مهریز برگزار شد.

مراسم باشکوه شکوفه‌ها همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس مهریز و به صورت نمادین در دبستان شاهد علی ابن ابیطالب(ع) با حضور امام جمعه،خانواده شهدا،معاون فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین شهرستان  برگزار شد.
امام جمعه مهریز در آیین جشن شکوفه‌ها با گرامیداشت یاد شهدا و فرا رسیدن ماه محرم بیان داشت: تقارن همیشگی آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس، امسال برکات ماه محرم را نیز شامل گردیده که این امر، بهترین فرصت برای استفاده از فضای معنوی این ماه به خصوص در مدارس و در میان دانش‌آموزان است.

حجه الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی افزود: مهم‌ترین مسئله‌ای که باید در کنار آموزش دانش‌آموزان به آن توجه گردد، امور پرورشی و تربیتی است و آموزش زمانی موثر واقع می شود که با پرورشی نیکو همراه گردد که این مهم توجه ویژه مربیان و معلمان را می‌طلبد.

وی افزود: مدیر و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان، به شایستگی شرایط و مقدمات آغاز سال تحصیلی را به خوبی فراهم نموده اند که قابل تقدیر است.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم گفت: جشن شکوفه‌ها، جشن تولد کودکانی است که باید  در مدرسه قاعده و قانون  زندگی با کودکان دیگر را فراگرفته و تمرین کنند.
سید علی کارآموز گام‌های استوار و بلند دانش آموزان امروز برای رسیدن به موفقیت و پیروزی را نیازمند نظارت و همراهی خانواده به‌ویژه مادران دانش آموزان دانست و تصریح کرد: در آیین جشن شکوفه‌ها، کلاس اولی‌ها ضمن آشنایی با محیط مدرسه با معلمان و مدیران مدرسه در فضایی شاد و مفرح آشنا می‌شوند.
در با برگزاری مراسم  شکوفه‌های امسال مهریز حدود 1100دانش‌آموز ورودشان را به مدرسه جشن گرفتند.
این جشن که به منظور آشتا شدن هر چه بیشتر دانش آموزان با محیط رسمی مدرسه در هر سال و یک روز قبل از اول مهر برگزار می شود، امسال کلاس اولی ها در روز 29 شهریور ماه وارد مدرسه شدند تا حال و هوای مدرسه را بیشتر بشناسند.

تجلیل از خانواده معظم شهدا،افتتاح محفل شهدا،اجرای سرودو حضور مسئولین در کلاسهای درس دانش آموزان از مهم ترین برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.