نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مهر محرم، بوی ماه مدرسه شد/ درب‌های کلاس ایثار باز است

مهر محرم، بوی ماه مدرسه شد/ درب‌های کلاس ایثار باز است


امسال ماه مدرسه بویی دگر دارد؛ گویی عطر خوش ایثار تمام شهر را گرفته و بازی‌های راه مدرسه جای خود را به برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عزای حسینی و قول و قرارهای رفاقتی دانش‌آموزان برای حضور در هیئت‌ها و تکایا داده است.

دانش‌آموزانی که بعضا برای اولین‌بار جدایی از پدر و مادر را تجربه می‌کنند و پا در کلاس اول ابتدایی می‌گذارند و طعم شیرین میز و نیمکت را تجربه می‌کنند و یا در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند و به امید دیدار مجدد دوستان و همکلاسی‌های خود روانه مدرسه شده‌اند.
هر ساله دانش‌آموزان مهرماه با سرود «باز آمد بوی ماه مدرسه، بوی بازی‌های راه مدرسه» راهی محیط ‌های آموزشی می‌شوند، اما امسال مهر بویی دگر دارد؛ گویی عطر خوش شهادت، ایثار، ازخودگذشتگی، شجاعت، و مردانگی تمام شهر را من جمله حال و هوای دانش‌آموزان را فرا گرفته است.

همزمانی آغاز سال تحصیلی با محرم خونین سید و سالار شهیدان عطری حسینی وتاسوعا و عاشورای حسینی به مدارس داده است که جلوه‌های آن را می‌توان در پرچم عزای حسینی که به دست اولیا مدرسه برافراشته شده و شال سیاهی که بر گردن آنان آویخته شده است دید.

مهر 97 بوی محرم می‌دهد و بازی‌های راه مدرسه جای خود را به برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عزای حسینی و قول و قرارهای رفاقتی دانش‌آموزان برای حضور در هیئت‌ها و تکایا داده است.

همزمانی محرم حسینی با هفته دفاع مقدس که قرابت معنایی نزدیکی به لحاظ دلدادگی و تبعیت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از سید و سالار خود به لحاظ پا نهادن در میدان نبرد حق علیه باطل دارد نیز بر حلاوت این ماه افزوده است.

فرهنگ حسینی سال‌ها پیش مردان، جوانان و حتی نوجوانان این مرز و بوم را به حضور در جبهه‌های دفاع مقدس دعوت کرد و شیرزنان و دختران را به پشت جبهه‌ها به حمایتگری از دلاور مردان واداشت؛ امسال دانش‌آموزان در حالی پا در مدارس می‌گذارند که از صلابت و شجاعت شیر زنان و شیرمردان وطن سرمست و سربلند هستند و جلوه‌های ایثار حسینی را در عملکرد آنان می‌یابند.

مدرسه محرم امسال درب‌های خود را به روی دانش‌آموزان گشوده است و این وظیفه ما است که از کلاس ارباب درس آزادگی، شجاعت، شهامت، مردانگی، پایمردی، ایثار، از خودگذشتگی، غیرت، عفاف، حجاب، تبعیت از ولایت و ... بگیریم. اگر مدارس شعور حسینی را همراه با آموز‌ش‌های خود کنند و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند شیرمردان و شیر زنان سال ۵۷ دوباره متولد می‌شوند و می‌توانند مدافع حریم اسلام، وطن و ناموس باشند.