نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست توجیهی سرشماری نفوس مسکن ویژه مدیران مدارس مهریز برگزار شد

نشست توجیهی سرشماری نفوس مسکن ویژه مدیران مدارس مهریز برگزار شد


فرماندار مهریز
نشست توجیهی سرشماری نفوس و مسکن ویژه مدیران مدارس مهریز با حضور فرماندار و مدیر آموزش و پرورش مهریز برگزار شد

فرماندار شهرستان مهریز  در این نشست که در محل فرمانداری مهریز برگزار شد گفت : با توجه به جایگاه مدیران و معلمان انتظار می رود ، فرهنگیان علاوه بر پیشگامی  در ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن 1395  در ترویج و فرهنگ سازی و راغب نمودن  دانش آموزان و خانواده های آنها نیز فعال و پویا باشند .

سید محمد رستگاری با اشاره به اینکه هم اکنون مهریز در بین شهرستانهای استان یزد در رتبه چهارم ثبت نام اینترنتی قرار گرفته است گفت : یکی از شاخصهای برنامه ریزان کلان  کشور ، توسعه یافتگی هر شهر و شهرستان است و استفاده از ابزار های نوین مانند اینترنت از  نمودهای این شاخص است و می توان با اطلاع رسانی و همراهی در این زمینه نیز شهرستان مهریز را سرآمد استان یزد نمود .

فرماندار مهریز از همراهی و همکاری پرسنل ادارات و برخی نهادهای وابسته به تشکل های روستایی  شهرستان قدردانی نمود و گفت : گستردگی شهرستان مهریز کار اطلاع رسانی و ثبت نام اینترنتی را مشکل نموده است اما بهرحال می توان از ظرفیت آموزش و پرورش برای ترغیب مردم و آگاهی رسانی به آنها در جهت اهمیت ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن سال جاری استفاده لازم را برد .

  محمد زارع معاون فرماندار این شهرستان نیز اطلاعات و آمار ثبت نام اینترنتی در استان یزد را  مطرح و به چگونگی انجام سرشماری در شهرستان مهریز پرداخت

زارع گفت : در این سرشماری 15 نفر نیروی انسانی در شهرستان برای حضور در درب منازل اهالی ساکن در مهریز با ستاد سرشماری همکاری می کنند و ثبت نام با تبلت و به صورت الکترونیک انجام خواهد شد .

زارع با اشاره به اینکه هم اکنون شهرستان ابرکوه در ثبت نام اینترنتی استان یزد پیشگام است گفت : نمی توان جایگاه مهریز را نیز تثبیت شده دانست و با توجه به اختلاف اندک بین آمار شهرستانهای استان مهریز هم می تواند به صدر جدول صعود کند و هم می تواند  سقوط به انتهای جدول توسعه یافتگی و استفاده از فضای مجازی  و اینترنت را تجربه نماید .

مدیر آموزش پرورش مهریز نیز در این نشست  بر اهمیت مشارکت آموزش وپرورش ونقش بزرگ وتاثیر گذار فرهنگیان در سرشماری تاکید کرد .

سید علی کار آموز با اشاره به  اهمیت و اهتمام  لازم  در   همکاری مدیران مدارس   آموزش و پرورش در شهرستان  مهریز عنوان کرد:  مهریز می تواند با   همکاری آموزش و پرورش   رتبه اول تعداد ثبت نام کننده اینترنتی را در سرشماری نفوس  و مسکن سال جاری  کسب کند.

وی با اشاره به چهارم شدن مهریز در تعداد ثبت نام کننده اینترنتی  گفت : توقع است که مدیران مدارس و معلمان و همکاران  آموزش و پرورش مهریز هم همکاری خوبی با ستاد سرشماری داشته باشند و تلاش بیشتری در ترغیب خانواده ها از طریق دانش آموزان برای شرکت در سرشماری اینترنتی بکنند

مدیر آموزش و پرورش مهریز  با مطرح کردن این سئوال که  آیا مهر یز در رتبه چهارم استان ماندگار خواهد بود ؟ گفت : مطمئن باشید جایگاه واقعی مهریز در رتبه های بالای کشوری است و در روزهای آینده با همت مردم و خانواده ها و دانش آموزان و تشویق و ترغیب  خانواده دانش آموزان به دنبال جایگاه و رتبه فرااستانی خواهیم بود .

✅مردم مهریز برای بهبود شاخص آماری  جایگاه توسعه یافتگی و استفاده از فضای مجازی خود تنها 10 روز فرصت دارند که نقش فرهنگیان در نیل به این هدف بسیار مهم و ناثیرگذار است.