نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان مهریز با محوریت پروژه مهر 97 برگزار شد

نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان مهریز با محوریت پروژه مهر 97 برگزار شد


با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد
دویست و پنجمین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان مهریز با حضور مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان یزد در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان مهریز گفت: توجه به حوزه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت زیربنای همه اموری است که در یک جامعه می توان ارائه کرد.

عباسعلی دانافر افزود:همه باید دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم تا آموزش و پرورش را به عنوان اولین دغدغه جامعه معرفی کنیم و زمینه را برای در اختیار گرفتن تمامی ظرفیتهای جامعه فراهم نمائیم.

وی  با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت:این سند، سند بسیار مناسب و خوبی برای تحقق اهداف کلان نظام آموزشی وپرورشی  کشور است و رهبر معظم انقلاب هم همواره بر اجرای آن در نظام تعلیم و تربیت تاکید دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد لزوم تحول نه تغییر در آموزش و پرورش را یادآور شد و گفت: آموزش و پرورش نیاز به گفتمان جدید دارد و باید با ایجاد تحول به سمت تربیت دانش آموزان معتقد،دارای تربیت دینی، اجتماعی، سیاسی و هنری و دارای رشد موزون و متعادل در تمامی ابعاد حرکت کنیم.

دانافربا بیان اینکه  رسالت ما در آموزش و پرورش این است که مهارت های اجتماعی را در دانش آموزان پرورش دهیم افزود:ایجاد رقابت های فردی در بین دانش آموزان،کتاب محوری،برگزاری آزمونهای متعدد فردی،تکالیف غیرضروری و مشق شب باعث می شود تا دانش آموزان آمادگی لازم را برای زندگی اجتماعی پیدا نکنند.

وی ادامه داد: باید به سمتی حرکت کنیم که اختیارات آموزش و پرورش را به مدارس واگذار کنیم و به سمت  مدرسه محوری حرکت کنیم که در درتحقق مدرسه محوری باید اصول سنجش صلاحیت مدیران مدارس، تفویض اختیار وتضمین کیفیت باید رعایت شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی گفت: باید زمینه تربیت پذیری کودکان و نوجوانان را بر اساس اقتضائات فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی و نیازهای امروز و فردای جامعه فراهم کنیم که این مهم به خوبی در سند تحول بنیادین دیده شده است.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد: برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به همراهی و همدلی همه نیاز است ومشارکت همه آحاد مردم در حوزه آموزش و پرورش یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای موفقیت آموزش و پرورش است.

امام جمعه مهریز نیز در این نشست با تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) با اشاره به جایگاه تعلیم و تربیت در دین مبین اسلام ، افزود: تعلیم و تربیت از سیاست های بنیادین اسلام و اهداف زیربنایی بعثت رسول اکرم (ص) است.

حجه الاسلام محی الدینی با اشاره به تفاهم نامه بين وزارت آموزش و پرورش و حوزه علميه گفت :حوزه علمیه و آموزش و پرورش دو نهاد تأثیر گذار در مسایل تربیتی و آموزشی هستند كه اميدواريم   این دو نهاد مهم در راستای گسترش تعلیم و تربیت اسلامی و نهادینه شدن همکاری ها در بحث پرورش نسل جوان موفق باشند.

وی به اهمیت نظارت بر فعالیت مدارس در انجام کارهای پرورشی در کنار مسائل علمی به عنوان یک ضرروت اشاره کرد و پیگیری آن را خواستار شد.

وي از اعلام همكاري خود با آموزش و پرورش در تمامی زمينه ها بخصوص حضور در مدارس ،اقامه نماز جماعات،صبحگاه مدارس،مناسبت ها و ايام الله خبر داد .

فرماندار مهریزنيز در اين جلسه با اشاره به پروزه مهر 97 گفت: طرح بازگشایی مدارس اهمیت زیادی داردو باید با همکاری آموزش و پرورش،فرهنگیان ،ادارات و نهادها و همراهی اولیای دانش آموزان نسبت به سال های قبل با شکوه تر برگزار شود.
سید محمد رستگاری افزود: برنامه بازگشایی مدارس اگر زیبا و پرمحتوا باشد، قطعا در ذهن دانش آموزان و خانواده های آنها به عنوان یک خاطره خوش باقی می ماند.
وی ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی با آموزش و پرورش برای برگزاری خوب بازگشایی مدارس همکاری کنند و اگر مشکلی هم وجود دارد قبل از سال تحصیلی رفع شود.

فرماندار مهریزبا اشاره به ورود خوب خیرین مدرسه ساز در شهرستان  بر استفاده بیشتر از ظرفیت خیرین شهرستان تاکید کرد و افزود: برای توسعه، ساخت و تجهیز مدارس باید از همین ظرفیت های موجود استفاده کرد و در این راستا آموزش و پرورش به عنوان یکی از مقوله های مهم اجتماعی و زیر بنای توسعه اجتماعی در اولویت قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای مدیریت از آمادگی مجموعه مدیریت و مدیران مدارس جهت شروع پروژه مهر 97 و بازگشایی باشکوه مدارس خبر داد.