خبر
خبر

نشست شورای انجمن اولیا و مربیان برگزارشد

نشست شورای انجمن اولیا و مربیان برگزارشد


به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان؛
نشست شورای انجمن اولیا و مربیان به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، در این نشست که به صورت وبینار و با حضور مقام عالی وزارت برگزارشد مدیرکل آموزش  پرورش استان یزد ضمن تبریک هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان و تشکر از زحمات همه اولیا و اعضای انجمن مدارس به تبیین نقش و جایگاه انجمن اولیا و مربیان در نظام تعلیم و تربیت پرداخت .
" محمد کاظم رحیمی نژاد " افزود : باید افراد صاحب نظر و کسانی که توان رصد مسایل آموزش و پرورش را دارند زمینه فکری برای انجمن مدرسه را فراهم کنند و در شورای آموزشی مدرسه و بعد در شورای آموزش و پرورش مطرح نمایند .
وی گفت :  در این راستا می توان از ظرفیت و تجربه  معلمان بازنشسته در شورای دبیران مدرسه استفاده شود که افراد صاحب نظری هستند . 
رحیمی نژاد افزود : انجمن مدارس نباید به صورت کلیشه ای برگزار و دچار روزمرگی شود بلکه باید به سمت انجمن کارکرد گرا حرکت کند که متاسفانه  امروز به دلیل مشغله های زیاد رابطه خانواده ها ضعیف شده است و برای رفع این چالش ناچاریم در این حوزه ورود جدی تری داشته باشیم.
وی افزود : قبل از این که ما شاهد مشکلات برای نسل جدید باشیم باید از ظرفیت مشاوران و مدرسان آموزش خانواده برای بیشتر شدن ارتباط بین خانه و مدرسه استفاده کنیم .
رحیمی نژاد توصیه کرد : اداره انجمن اولیاو مربیان دقت کافی برای برگزاری دوره های آموزشی مدرسان آموزش خانواده را داشته باشد و مدرسان از ظرفیت فضای مجازی، کلیپ و فیلم استفاده کنند که با همکاری حوزه پرورشی این نیاز برآورده شود .
وی تاکید کرد در اولین فرصت نمایندگان جدید شورای انجمن اولیا  مربیان شهرستان و مناطق استان در سال تحصیلی جدید مشخص و نشستی جهت هم اندیشی  برگزار گردد.

 

آدرس کوتاه :