نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست شورای همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهریز برگزار شد

نشست شورای همکاریهای حوزه علمیه و آموزش و پرورش مهریز برگزار شد


نشست شورای همکاریهای جوزه علمیه و آموزش و پرورش مهریز با حضور امام جمعه و فرماندار مهریز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه مهریزدر این نشست گفت: هدف اصلی طرح مدرسه امین ارتقای معارف دینی و پشتیبانی محتوایی از مبلغان در مدارس و آموزش‌های ضمن خدمت مهارتی در قالب کلاس داری و مشاوره‌ای می‌باشد و مبلغان علاوه بر آموزش دینی، برنامه‌های تربیتی و پرورشی هم خواهند داشت.

حجت الاسلام محی الدینی افزود: باید در قالب طرح هجرت زمینه حضور روحانیون در روستا‌های مناطق محروم و فاقد روحانی شهرستان مهریز فراهم شود تا در مساجد و مدارس روستا‌ها نقش آفرینی کنند.

وی گفت: برای هر چه بهتر و هماهنگ‌تر برگزار شدن این طرح باید کلیه کادر مدارس و دانش‌آموزان، مبلغان توجیه شوند و وظایف هر یک مشخص شود، زیرا مبلغان امین هنوز جایگاه واقعی خود را در مدارس پیدا نکرده‌اند.

امام جمعه مهریز با اشاره به اینکه مساله آموزش و پرورش برای ما مقطعی نیست گفت: نمی توانیم دانش آموزان را رها کنیم و وظیفه ذاتی حوزه های علمیه پرورش و تربیت نیروی مومن و متعهد است از این رو همواره برای حضور در مدارس برنامه داشته‌ایم و داریم.

فرماندار مهریز در این نشست با بیان اینکه ارتباط و تعامل حوزه و آموزش و پرورش می تواند آسیب های اجتماعی را کاهش دهد: گفت باید مقابله با آسیب‌ها را با آموزش و پرورش شروع کنیم.

رضا زارع زاده با اشاره به نقش روحانیت در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: در هر کجا روحانیون خوش سخن و خوش فکر در مدارس بودند، سطح آسیب‌های اجتماعی کاهش یافته است.

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان یزد هم در این نشست با اشاره به اینکه طرح مدرسه امین در ۱۹۰ مدرسه در سطح استان یزد اجرا می‌شود گفت: این طرح در ۱۱ مدرسه دخترانه و پسرانه شهرستان مهریز اجرایی شده و مبلغان خواهر و برادر روزانه به مدت ۳ تا ۵ ساعت ثابت در مدارس فعالیت دارند.

حجت الاسلام حسینی پور به کمبود منابع اعتباری و مشکلات این طرح اشاره و اظهار داشت:طرح مدارس امین فاقد بودجه مصوب می‌باشد و برای اجرای بهتر و بیشتر همت و یاری خیران را می‌طلبد

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این جلسه بر آمادگی کامل این مدیریت در همکاری همه جانبه با حوزه  های علمیه شهرستان تاکید نمود.