نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی در مهریز برگزار شد

نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی در مهریز برگزار شد


نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی مهریز با حضور معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد وفرماندار مهریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در این نشست به‌منظور بررسی راهکارهای جذب بی‌سوادان مناطق محروم و روستایی و کودکان بی‌سواد بالای 10 سال برگزار شد.

 معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  در این جلسه گفت: دولت تدبیر و امید توجه و نگاه ویژه ای به سوادآموزی و مشارکت مردم و مسئولین در این امر مهم دارد.

مرآت امین الرعایا  بابیان اینکه تاکنون اقدامات مهمی در راستای محو بیسوادی صورت گرفته است افزود: دولت تدبیر و امید با اختصاص یک جلسه از جلسات هیئت دولت به موضوع سوادآموزی توجه ویژه داشته است و وجود بحثت تشویق و تنبیه در مصوبات هیئت دولت نیز نشان از توجه ویژه دولتمردان به موضوع سوادآموزی دارد.

وی به مصوبات شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اشاره کرد و گفت:بر اساس این مصوبات اولویت بکارگیری کارگران در شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد دبا دستگاههای دولتی با کارگران باسواد است.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  ضمن تشکر و قدردانی از زحمات انجام گرفته در راستای کاهش نرخ بیسوادی توسط آموزش و پرورش شهرستان به موفقیتهای پی در پی آموزش و پرورش مهریز در استان اشاره نمود و از همکاری ریاست شورای پشتیبانی شهرستان و اعضای شورا قدردانی نمود.

 امین الرعایا  کسب رتبه اول استان در 30شاخص عملکردی سوادآموزی در سال 94،کسب رتبه برتر استان در جشنواره الگوی تدریس برتر و کسب رتبه اول استان در وضعیت سوادآموزی را نشانه فعالیت خوب سوادآموزی در آموزش و پرورش مهریز عنوان نمود و از همراهی و همکاری تمامی اعضاء قدردانی نمود.

فرماندار مهریز در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته تبریک کسب موفقیتهای شهرستان در حوزه سوادآموزی بر بر لزوم برنامه‌ریزی و هدفگذاری برای ریشه کن کردن بی‌سوادی در شهرستان تأکید کرد و گفت: همه باید برای تحقق این هدف بسیج شوند و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند..
سیدمحمد رستگاری از مسئولین ادارات شهرستان خواست تا در برنامه ها و فعالیتهای سواد آموزی مشارکت و پیگیری و تلاش نمایند تا بیسوادی در شهرستان ریشه کن شود.

وی بحث بازدید از کلاسهای سوادآموزی و نظارت مستمر بر این کلاسها را مهم عنوان نمود و گفت:این بازدیدها قطعا انگیزه ای برای سوادآموزان خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این نشست گزارشی از عملکرد مدیریت و اقدامات انجام شده در سال جاری در جهت مقابله با بیسوادی ارائه نمود و موانع، چالش‌ها و مشکلات پیش روی ریشه کن کردن بی‌سوادی در شهرستان را بیان کرد.

 سید علی کارآموز روشهای نگهداشت سوادآموزان در کلاسهای سوادآموزی،برگزاری جلسات فصلی،بازدید اعضای شورا از کلاسهای سوادآموزی و پررنگ تر نمودن برنامه های گرامیداشت هفته سوادآموزی در سطح شهرستان را خواستار شد

در پایان روسای ادارات شهرستان و اعضای شورا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.