نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایشگاه جابربن حیان در مهریز افتتاح شد

نمایشگاه جابربن حیان در مهریز افتتاح شد


با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل
نمایشگاه جابربن حیان با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و مدیر آموزش و پرورش در مهریز افتتاح شد.

در راستاي نهادينه شدن آموخته هاي علمي دانش آموزان و رشد و توسعه خلاقيت و نوآوري هاي دانش آموزان مقطع ابتدايي و ايجاد زمينه تحقق اهداف دوره ابتدايي  نمايشگاه دستاوردهی طرح جابربن حيان از پروژه هاي علمي دانش آموزان ابتدايي شهرستان مهریز افتتاح شد .

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  در آیین افتتاح این نمایشگاه هدف اصلی جشنواره را پرورش مهارت محوری در دانش آموزان، ایجاد وتقویت روحیه پرسشگری و تعامل سازنده عنوان نمود و. گفت:این طرح دانش آموزان را نسبت به مسائل روزمره و زندگی کنجکاو بار می آورد .

سعیده بهادرزاده افزود: برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ايجاد روحيه تحقيق و پژوهش و بكار گيري يافته هاي علمي در زندگي روزمره دانش آموزان است و باعث تشویق دانش آموزان در تحقیقات بیشتر و دخیل نمودن تحقیق و پژوهش در برنامه های آنان می شود.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم گفت : هدف از بر پايي اين نمايشگاه آشنايي دانش آموزان با علوم و آزمايشات و كاربردي نمودن مفاهيم كتاب هاي درسي ، ايجاد انگيزه و تقويت روحيه آنان به منظور ارتقاي سطح فراگيري ، تقويت خلاقيت و نوآوري در دانش آموزان ، ايجاد روحيه تحقيق و پژوهش و بكار گيري يافته هاي علمي در زندگي روزمره است .

سیدعلی کارآموز افزود :در اين نمايشگاه كه به همت مديران مدارس، همكاران و دانش آموزان برگزارگرديد،  طرحهای دانش آموزان مدارس ابتدایی مهریز كه با ابتكار و خلاقيت ساخته شده اند به نمايش گذاشته شده است .

شايان ذكر است: اين نمايشگاه که به همت كارشناسي آموزش ابتدایی  و گروه هاي‌آموزش ابتدايي آموزش و پرورش مهریز در دبستان شیخ طوسی مهریز برپا شده است اثار برجسته دانش آموزی در زمینه چرخه زندگی حیوانات.جانوران مهره دار ،دستگاه گردش خون.گیاهان دارویی.انواع دانه ها.ماکت تصفیه آب .آتشفشان. آبیاری قطره ای. و جاذبه های ریستی و تاریخی مهریز به نمایش گذاشته شده است.