نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش دو روزه معاونین پرورشی و فرهنگی استان یزد در مهریز برگزار شد

همایش دو روزه معاونین پرورشی و فرهنگی استان یزد در مهریز برگزار شد


همایش دو روزه معاونین پرورشی و فرهنگی شهرستان ها ،مناطق و نواحی استان یزد با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد، فرماندار مهریز و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان برگزارشد

گردهمایی معاونین پرورشی و فرهنگی شهرستان ها ،مناطق و نواحی استان یزد با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد،مدیرکل نوسازی مدارس استان،رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، فرماندار مهریز ، معاونین پرورشی ، فرهنگی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان و مدیر آموزش و پرورش مهریز ، با هدف هماهنگی در راستای اجرای برنامه ها و تبیین راهکارهای اجرایی حوزه پرورشی ، در پردیس دانشگاه شکیب مهریز برگزار گردید.

مدیر کل آموزش و پرورش یزد در این همایش، برپایی نماز اول وقت در مدارس را خواستار شد و گفت: اهمیت برگزاری نمازجماعت در مدارس و بین دانش آموزان برکسی پوشیده نیست.

احمد شیرزاد افزود: باید سعی شود با همکاری و پیگیری مربیان امور تربیتی و مشارکت تمام عوامل تعلیم و تربیت نمازجماعت اول وقت بنحو شایسته برگزار شود.
مدیرکل آموزش و پرورش یزد تصریح کرد: اگر در آموزشگاهی نماز بنحو شایسته برگزار شود خیلی از مسائل ومشکلات و آسیب ها حل می شود.
شیرزاد گفت: درسال های گذشته شاهد تلاش همکاران فرهنگی و مربیان در امر برگزار نمازجماعت در مدارس بوده ایم و امسال بنحو شایسته تر اقامه خواهد شد .
وی افزود: حضور فعال معلمان و کادر مدارس و مسئولان درکنار دانش آموزان در صف نمازجماعت مدارس موجب ترغیب آنها جهت حضور فعال تر در این فریضه معنوی خواهد شد.
وی همچنین به اهمیت حاکم بودن مسائل اخلاقی به جای مسائل آمرانه و اجباری در مدارس و در بین دانش آموزان به عنوان یک ضرورت تاکید کرد.
شیرزاد به اهمیت پروژه مهر و بازگشایی باشکوه مدارس دراستان اشاره و بر آمادگی کامل برای این امر مهم در سطح استان یزد تاکید کرد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورشی استان یزد  نیزدر سخنانی به تبیین سیاست های حوزه پرورشی و تربیتی بر اساس سند تحول بنیادین و ارائه راهکارهای مناسب جهت تربیت متوازن در دانش آموزان پرداخت .

در ادامه ، کارشناسان و مسئولین واحدهای  فرهنگی و هنری ،مشاوره ،قرآن ، عترت و نماز و سازمان دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان و معاونین پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مناطق 14 گانه استان به بیان برنامه هاو دیدگاههای خود پرداختند.