نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همایش روزی به یاد دیروز در مهریز برگزار شد

همایش روزی به یاد دیروز در مهریز برگزار شد


در فضايي صميمي
همایش روزی به یاد دیروز در دبیرستان شهید صدوقی مهریز با حضور فارغ التحصیلان و معلمان دهه 60 این آموزشگاه برگزار شد.

آموزشگاه راهنمایی شهید صدوقی(دکتر شریعتی سابق) شهرستان مهریز میزبان دانش آموختگان و معلمان دهه 60 خود بود که گردهم آمدند تا خاطرات دوران شاگرد، معلمی را ورق بزنند .
مدیر آموزش و پرورش مهریز که مقطعی خود از دانش آموختگان این آموزشگاه بوده است ضمن تقدیر از برگزار کنندگان همایش و خیر مقدم گویی به پیشکسوتان فرهنگی و دانش آموختگان سابق این آموزشگاه و با تاکید بر لزوم تکریم بزرگان تعلیم و تربیت،معلمان را مهمترین مرجع مورد اعتماد جامعه دانست .
سید علی کارآموز با اشاره به این که چرخه های فرهنگ، دانش، تربیت و پیشرفت کشوربر دوش و توان معلم می گردد ،تجلیل از معلمین و مقام والای آنان را تجلیل از علم و معرفت دانست و افزود: هدف از بر گزاری این همایش تقدیر و تجلیل از کسانی است که سالهای سال در این مدرسه به دانش آموزان خدمت کرده و نشان دهنده این است که اگرافرادی به جایگاهی دست یافته اند معلمان خود را که با فداکاریها و زحمات فراوان راه صحیح زندگی و انسانیت را به آنان آموخته اند فراموش نکرده اند.
همچنین دهقانی مدیر سال 60 آموزشگاه در مراسم نمادین صبحگاه آموزشگاه که با حضور دانش آموزان برگزار شد با یاد آوری خاطرات گذشته، رسالت دانش آموزان سابق و متخصصان فعلی جامعه را خدمت به کشور اسلامی و مردم جامعه دانست و از فارغ التحصیلان این آموزشگاه خواست تا جهت کمک به ارتقاء وضعیت آموزشی و رفع نیازهای مختلف آموزش وپرورش از هیچ کوششی دریغ ننمایند.
گفتنی است معلمان ضمن یاد آوری خاطراتی از گذشته ، بزرگترین مباهات و افتخار خود را تربیت دانش آموزانی متعهد ، با ایمان و وطن دوست دانستند که امروز هریک به جایی رسیده اند و در رده های مختلف مشغول خدمت به مردم عزیز کشورمی باشند.
این همایش با اهدای هدیه ولوح تقدیر به خانواده ی ده شهید دانش آموز،خانواده 5 معلم متوفی و 35 معلم پیشکسوت این آموزشگاه توسط مسئولین ادامه یافت.
در پایان مراسم نیز جوانان غیور دیروز و مردان مهربان امروز به ضیافت شام در تالار سبز این شهرستان نشستند.