خبر
خبر

پویش مردمی "کودکان سایبری" درمهریز برگزار می‌شود

پویش مردمی "کودکان سایبری" درمهریز برگزار می‌شود


رئیس پلیس فتای مهریز:
رئیس پلیس فتای مهریز از اجرای طرح پویش مردمی کودکان سایبری با همکاری آموزش و پرورش همزمان در سراسر کشور در مهریز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز رئیس پلیس فتای مهریز در نشست هماهنگی و تعاملی کودکان سایبری مهریز  از اجرای دومین طرح پویش مردمی کودکان سایبری جاری با هدف افزایش آگاهی عمومی پیرامون مخاطرات فضای مجازی برای کودکان با همکاری آموزش و پرورش همزمان با سراسر کشور در مهریز خبر داد.

ستوان یکم محسن  ابویی با اشاره به دوران کرونا گفت: امروزه ما شاهد فناوری هستیم که سال‌ها پیش در دسترس نبود و محیط بازی، آموزشی و ارتباطی کودکان از فضای حقیقی به فضای مجازی تغییر کرده و طبیعتاً فرزندانمان در این فضا با مشکلات متعددی مواجه خواهند شد.

وی  به نقش کلیدی خانواده‌ها در آموزش کودکان اشاره کرد و گفت: باید نحوه فرزند پروری سایبری در خانواده‌ها شکل بگیرد و تنها راه ‌حل این مشکل افزایش دانش سایبری خانواده‌ها و همراهی با فرزندانشان در فضای مجازی است.

رئیس پلیس فتای مهریز افزود: در حال حاضر در زمینه فرزند پروری سایبری و آموزش کودکان سایبری با چالش‌هایی از قبیل شکاف دیجیتال والدین و کودکان و عدم آشنایی خانواده‌ها با مخاطرات فضای مجازی مواجه هستیم و هدف از برگزاری پویش مردمی کودکان سایبری توجه به این چالش‌ها است.

ابویی در ادامه به اهداف این پویش اشاره کرد و گفت: ارتقاء فرهنگ سایبری و مهارت استفاده مؤثر از فضای مجازی در خانواده‌ها، ایجاد محیطی ایمن برای کودکان به‌منظور بهره‌مندی بیشتر از فرصت‌ها و پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی، ایجاد جریان‌ گفتمان سواد فضای مجازی برای کودکان مبتنی بر آموزش‌های پیشگیری از وقوع جرائم سایبری در کشور و همچنین افزایش سطح توجه جامعه و رسانه‌ها به موضوع کودکان سایبری نتایجی خواهند بود که در اجرای این پویش به ثمر خواهند نشست.

وی به موضوعات ارائه‌شده در پویش کودکان سایبری نیز اشاره کرد و افزود: در این پویش به موضوعات مرتبط با کودکان از قبیل کودکان و اعتیاد اینترنتی، شکاف دیجیتال والدین و کودکان، اصول تربیت فرزندان در فضای مجازی، کودکان و ایمنی در آموزش مجازی، پیشگیری از آسیب‌های روحی و روانی و همچنین ایجاد مسئولیت‌پذیری اجتماعی در قالب انتشار محتواهای آموزشی در رسانه‌های نوین ، انتشار هشدارهای پلیسی در کانالها و گروههای کودکان و دانش آموزان پرداخته خواهد شد.

رئیس پلیس فتای مهریز به صفحه کودک در سایت پلیس فتا به آدرس https://cyberpolice.ir/cyberkids  اشاره کرد و گفت: والدین و فرزندان گرامی می توانند با مراجعه به صفحه مذکور و عضویت در آن از آخرین اخبار و اطلاعات مرتبط با کودک و همچنین آسیب‌ها و تهدیدات فضای مجازی بر کاربران مطلع شوند.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این نشست ضمن تشریح و معرفی ظرفیت های این مدیریت در حوزه‌های فرهنگی، دینی و قرآنی اظهار کرد: در راستای اجرای هرچه بهتر پویش کودکان سایبری از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

سید کاظم حسینی المدواری گفت: کافی نبودن آشنایی خانواده‌ها با مخاطرات فضای مجازی و راهکارهای درست و ایمن، خسارات مادی و معنوی بعضا جبران ناپذیری می‌تواند برای کودکان به همراه داشته باشد.

وی افزود:  با توجه به شرایط موجود و لزوم ارتقای آگاهی‌های اجتماعی در خصوص ایمنی کودکان در فضای مجازی آمادگی کامل آموزش و پرورش شهرستان برای اجرای طرح با رویکرد استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت‌های دانش آموزان و اولیای آنان در قالب پویش مردمی کودکان سایبری با پلیس فتا را اعلام نمود.

استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش در برجسته نمودن مخاطرات فضای مجازی برای کودکان، ارسال محتوای آموزشی و پیشگیرانه از سوی پلیس فتا در جهت آموزش کودکان، اتتشار و توزیع بروشور و تصاویر پویش برای دانش اموزان و اولیای آنان و برگزاری کارگاههای آموزشی ویژه اولیا با همکاری معاونت پرورشی و واحد انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش در سطح مدارس از مهم ترین مصوبات این نشست بود.

آدرس کوتاه :