نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز به مناسبت روز امور تربیتی

پیام تبریک مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز به مناسبت روز امور تربیتی


سیدعلی کارآموز مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز با صدور پیامی به مناسبت 8 اسفند روز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریزمتن این پیام به شرح ذیل می باشد :

با درود به روح پاک و ملکوتی امام راحل (ره) و شهیدان رجایی و باهنر، بنیانگذاران نهاد مقدس امور تربیتی، سالروز 8 اسفند، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و تأسیس این نهاد انقلابی و ارزشمند را گرامی داشته و با تبریک این روز مقدس، برای مجموع همکاران آموزشی و تربیتی، بویژه دست اندرکاران امور پرورشی مدارس شهرستان مهریز آرزوی سلامتی و توفیق می نمایم.

بی شک استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است که مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های آن به نسل های جدید انتقال یابد.

 مهم ترین وسیله این انتقال آموزش و پرورش است و مدرسه مهم ترین واسطه انتقال دانش و مهارت فنی است بر همین اساس امور تربیتی در مدارس بوجود آمد تا فرهنگ اسلامی را گسترش دهد و دانش آموزان را به حرمت نهادن و عمل به ارزش های اسلامی ترغیب کند.

پاسداری از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملکرد عوامل تربیتی، توجّه جدی به نقش معلمان در فعالیت های تربیتی و توجه به نقش دانش آموزان در فعالیت های تربیتی از جمله اهداف امور تربیتی است.

اکنون در سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی، فرصت را مغتنم شمرده و با قدردانی از تلاش ها و مجاهدت های مجموع همکاران خدوم امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان مهریز و بویژه، کارکنان پرتلاش و دلسوز امور پرورشی مدارس  این شهرستان و با نوید آینده روشن و درخشان این نهاد ، از همه دست‌اندرکاران و برنامه ریزان امور پرورشی و فرهنگی تشکر و قدردانی می نمایم.

امید است تا با تکیه بر رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری  حضرت امام خامنه ای (مدظله‌العالی) در مورد جایگاه و افق کارکردی نهاد امور تربیتی، با بهره گیری از مجموعه‌ی ظرفیت‌های دستگاه انسان ساز آموزش و پرورش ، بخصوص نیروی انسانی ارزشمند این بخش که سرمایه‌ی بزرگ اجتماعی امور تربیتی هستند با توجه به اسناد تحولی آموزش و پرورش، ضمن مهندسی دقیق ماموریت‌ها و نظام مدیریت و برنامه ریزی امور پرورشی مدارس، چارچوب‌ها و زمینه های لازم را برای جهش‌های بزرگ در امور تربیتی فراهم گردد.

 دوام توفیق و عزت خانواده بزرگ امور تربیتی را تحت توجهات خاصه حضرت ولی الله الاعظم ارواحنا فداه، در سایه سار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مد ظله العالی )از درگاه احدیت مسألت می نمایم.