خبر
خبر

پیام مدیرکل آموزش و پرورش یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته سواد آموزی

پیام مدیرکل آموزش و پرورش یزد به مناسبت فرا رسیدن هفته سواد آموزی


مدیرکل آموزش و پرورش یزد در پیامی فرا رسیدن هفته سوادآموزی را گرامی داشت.

 


 
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش یزد، "محسن موحدی فرد"با ارسال پیامی فرا رسیدن هفته سـواد آموزی را گرامی داشت و این هفته را به فعالان عرصه سواد آموزی تبریک گفت.
در پیام مدیرکل آموزش و پرورش یزد آمده است:
 بسم الله الرحمن الرحیم
 اساس نظام فـکری دین اسلام بر تعلیم و تربیت استوار است. بنیانگذار انقلاب اسلامی نیز علم آموزی را عبادت می دانستند از این رو برای ریشه کن شدن معضل بی سوادی در کشور به فرمان حضرت امام (ره)، سواد آموزی از یک حرکت محدود فرهنگی به نهضتی فراگیر تبدیل شد و در زمره مقدس ترین آرمان های انقلاب اسلامی در آمد.
نهضت سواد آموزی جریــانی متعالی و برگرفته از ارزش های انقلاب اسلامی است که سنگ بنای پیشرفت و توسعه پایدار در جوامع محسوب می شود. سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در تعریفی فرد باسواد را فردی می داند که توانایی شناخت، درک، تغییر، ساخت، برقراری ارتباط و محاسبه را فرا گرفته باشد از این رو لازم است تا با تلاش در تربیت چنین انسان هایی نهضت سواد آموزی را در تحقق اهدافی که برای توسعه دانش و فرهیختگی دنبال می کند، یاری کنیم.
 اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته سواد آموزی، زحمات بی پایان و شبانه روزی تلاش گران عرصه سوادآموزی ارج می نهم و برای این عزیزان از درگاه ایزد منان توفیق روز افزون مسئلت می نمایم.
 امید آنکه با تعامل میان دستگاه های اجرایی، آموزش دهندگان و سوادآموزان بتوانیم به منویات امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) در اشاعه سواد و گسترش عدالت آموزشی در جامعه عمل بپوشانیم.
                                                                                                        محسن موحدی فرد
                                                                                              مدیر کل آموزش و پرورش یزد
آدرس کوتاه :