خبر
خبر

پیام مدیر آموزش و پرورش مهریز بمناسبت فرا رسیدن هفته سوادآموزی

پیام مدیر آموزش و پرورش مهریز بمناسبت فرا رسیدن هفته سوادآموزی


مدیر آموزش و پرورش مهریز با صدور پیامی فرا رسیدن هفته سوادآموزی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز متن این پیام به شرح زیر است:

                                                                       بسمه تعالی

اولین کلمه و نخستین فرمان آخرین کتاب آسمانی، امر به خواندن است. چنین کتابی و چنان آیینی، مسلمانی را که نخواند و ننویسد، سرزنش می کند.

آموزاندن، بهایی بود که پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) برای آزادی اسیران جنگ بدر مقرر فرمود، و آموختن، هنری است که همه توانایی ها و هنری های دیگر، از آن می جوشد و سر برمی آورد.

سواد آموزی به توفیق فرمان امام خمینی (ره) از یک حرکت محدود فرهنگی، به نهضتی فراگیر تبدیل شد و از آن پس در شمار مقدس ترین آرمانهای انقلاب اسلامی در آمد.به حتم، چنین آرمان مقدسی، شایستگی آن را دارد که در کنار مهم ترین اهداف و برنامه های معجزه قرن، یعنی انقلاب شکوهمند اسلامی بنشیند و سطری طلایی در کارنامه نهضت اسلامی در جهان معاصر باشد.

راست است که از دانایی می خیزد و دانستن، توانستن می آفریند. تشکیل نهضت مقدس سوادآموزی، اقتضای روح و مرام انقلاب اسلامی بود و اگر چنین نبود، جای هزار شگفتی و تاسف بود.

به یمن فرمان امام خمینی (ره) پایه و اساس نهضتی گذارده شد که در هر گام، طاغوتی را شکست و در هر مرحله توفیقی به چنگ آورد.

رهبران و کوشندگان این نهضت را سپاس می گوییم و توفیق بیشتر آنان را از خداوند خواستاریم. به جا و شایسته است که هدف ها و رسالت والای نهضت سوادآموزی مورد توجه و دقت قرار گیرد. این هدف ها در پیام تاریخی امام امت که روز هفتم دی ماه سال ۱۳۵۸ به این مناسبت صادر فرمودند، تبین شده است.

سی وششمین سالروز تاریخی فرمان حضرت امام (رهمورخ هفتم دیماه ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی را به آموزش دهندگان سخت کوش و مردم عزیز تبریک عرض می کنیم.

سید کاظم حسینی المدواری

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهریز

 

آدرس کوتاه :