نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کارشناس مذهبی: ارتباط قوی بین خانه، مدرسه بسیار مهم و تاثیر گزار است

کارشناس مذهبی: ارتباط قوی بین خانه، مدرسه بسیار مهم و تاثیر گزار است


حجت الاسلام کاظم راشد یزدی در همایش آموزش خانواده که به مناسبت هفته پیوند اولیاء و مربیان در دبیرستان صدرا مهریز برگزار شد گفت: ارتباط قوی بین خانه، مدرسه و تلاش فرهنگیان ، عوامل تعلیم و تربیت در ارتقای دینی و فرهنگ دانش آموزان بسیار مهم و تاثیرگذار است.

کارشناس دینی و استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه تربیت دینی دانش آموزان باید محور تدریس و تعلیم فرهنگیان و خانواده ها قرار گیرد ، گفت: این مساله رسالتی مهم و وظیفه ای انقلابی است.

حجت الاسلام کاظم راشد یزدی در همایش آموزش خانواده که با حضور فرهنگیان و اولیای جمعی از دانش آموزان مهریز برگزار شد، افزود: سنگ بنای تربیت ابتدا در خانواده و ادامه آن در مدارس است.

وی تصریح کرد: تهدید نرم فرهنگی دشمنان در قالب برنامه های مختلف به دنبال ضربه زدن به اعتقادات دینی نسل جوان است، بنابراین باید خانواده ها با همکاری مدیران و مربیان مدارس وظایف خود را انجام دهند.

این مبلغ دینی اظهار کرد: توجه به دین و ارزش های الهی و ارتباط تنگاتنگ مدارس با اولیای دانش آموزان نقش مهمی در مقابله با تهدید نرم فرهنگی دشمنان دارد .

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: آموزش و پرورش و مربیان تربیتی در بخش های مختلف باید مسائل دینی و اخلاقی دانش آموزان را محور فعالیت های فرهنگی و آموزشی خود قرار دهند .

راشد یزدی یادآور شد: دشمنان انقلاب اسلامی بعد از شکست در عرصه های مختلف به شدت نسل جوان را با ابزارهای سوء فرهنگی خود مورد هجمه ناجوانمردانه قرار داده اند که هوشیاری همگان را طلب می کند.