خبر
خبر

یادواره شهدای فرهنگی مهریز برگزار شد

یادواره شهدای فرهنگی مهریز برگزار شد


در آستانه کنگره 4000 شهید استان یزد
در آستانه کنگره 4000 شهید استان یزد یادواره مجازی شهدای فرهنگی مهریز و شهیده نعیمه محمد نژاد در دبستان دخترانه شاهد ریحانه مهریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مهریز در این مراسم معنوی که با حضور امام جمعه مهریز برگزار شد یکی از اساتید حوزه علمیه مهریز با تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن بیان ویژگی های حضرت زهرا (س) به عنوان یک الگوی کامل برای جامعه زنان گفت : زنان و دختران جامعه اسلامی باید فاطمی شدن و فاطمی ماندن را در خود و زندگی خود تقویت کنند.

حجه الاسلام حسین زارع با گرامیداشت یاد تنها شهیده شهرستان که هم اینک در سالروز تولد این شهید هستیم با بیان ویژگی های زنان مسلمان گفت: جایگاه و اهمیت زن در اسلام بیشتر و مهم تر از هر مذهب و مکتبی است.

وی بانوان ایران اسلامی را به الگو پذیری بیشتر از حضرت فاطمه(س) و شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی سفارش و ضرورت ادامه راه آن حضرت و شهیدان گرانقدر را یادآور شد.

مدیر آموزش و پرورش مهریز نیز در این مراسم معنوی با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی،فخری زاده و 10 شهید فرهنگی مهریز گفت: فلسفه برگزاری یادواره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل آینده است.

سید کاظم حسینی المدواری با بیان اینکه پیدا کردن راه سعادت حقیقی و دمیدن روحیه انقلابی گری در نسل امروز از دیگر اهداف یادواره شهداست، افزود: دستاوردهای بدست آمده برای کشور مرهون فداکاری ها و جانفشانی های شهداست و امروز همه ما وظیفه داریم تا راه آن عزیزان را ادامه و آرمانها و وصایای آنها را در جامعه عملی کنیم.

وی ادامه داد: اقتدار نظام اسلامی مرهون خون پاک شهداست و برگزاری یادواره شهیدان مصداق زنده نگه داشتن راه شهدا و امام شهداست. شهدای فرهنگی با حضور خود در طول دوران دفاع مقدس درس خود را به درستی پس دادند و نیاز است دانش آموزان امروز نیز آرمانهای شهدا را پاس بدارند.

مداحی در رثای حضرت فاطمه زهرا(س)، قرائت وصیت نامه ی شهید سلیمانی،دکلمه و مقاله از دیگر برنامه های اجراء شده در این مراسم بود.

این مراسم با حضور امام جمعه شهرستان، مدیرآموزش و پرورش، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ،فرمانده بسیج دانش آموزی و جمعی از فرهنگیان با رعایت پروتکلهای اجتماعی در دبستان دور اول شاهد ریحانه شهرستان برگزار شد.

 

آدرس کوتاه :