نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یادواره شهدا در هنرستان شهید بهشتی مهریز برگزار شد

یادواره شهدا در هنرستان شهید بهشتی مهریز برگزار شد


به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی
به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ، یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی مهریز در هنرستان فنی شهید بهشتی برگزارشد.

حجت‌الاسلام رجبی در یادواره شهدا در هنرستان فنی شهید بهشتی مهریز ضمن گرامیداشت تقارن ایام فاطمیه با ایام‌الله دهه فجر گفت: جهاد تربیتی و فرهنگی حضرت فاطمه (س) نسبت به دیگر ابعاد وجودی این بانوی بزرگ اسلام پررنگ‌تر است؛ زیرا ایشان با روشنگری ها و تربیت نسل شجاع و پاک از حریم دین دفاع کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پس از رحلت پیامبر (ص) و انحراف و شکاف عظیمی که در پیکره امت اسلامی ایجادشده بود و خلفا علیه حضرت علی (ع) متحد شده بودند، با خطبه‌های کوبنده، موجب هوشیاری مردم و درهم‌پیچیده شدن طومار قدرت نقشه‌های خلفا شد.

این سخنران مذهبی با اشاره به مقام والای حضرت فاطمه (س) نزد پروردگار و تأثیر ایشان در تقویت رسالت و ولایت افزود: اگر حضرت فاطمه (س) نبود، اثری از اسلام و رسالت پیغمبر و ولایت حضرت علی (ع) و خاندان عصمت و طهارت باقی نمی‌ماند.

رجبی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست تأکید کرد: انقلابی ماندن از انقلاب کردن سخت‌تر است و امروز اجر حفظ انقلاب الهی و اسلامی کمتر از اجر رشادت‌های شهدا نیست. وظیفه جوانان ما حفظ حرمت خون‌های پاک ریخته شده است و می‌بایست در برابر توطئه‌های دشمنان که درصدد پایمال کردن خون شهدا و ارزش‌های الهی هستند، مراقبت از نفس و دوری از گناه است.

در بخشی دیگر از این یادواره، مُنگابادی، رزمنده دفاع مقدس در جمع دانش آموزان این مدرسه حضور یافت و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید کشاورز، شهید فرهنگی مهریز، تهذیب نفس، احترام به والدین و ارج نهادن به نماز را به‌عنوان وصیت‌ها و سبک زندگی این شهید به دانش آموزان متذکر شد.