نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

یک واحد آموزشی خیری در مهریز افتتاح شد.

یک واحد آموزشی خیری در مهریز افتتاح شد.یک واحد آموزشی خیری در مهریز افتتاح شد

و در دومین روز این هفته که به نام شورای آموزش و پرورش،جلب و مشارکت  های مردمی نامگذاری شده است یک باب مدرسه خیری ۶ کلاسه امروز با حضور استاندار یزد و جمعی از مسوولان محلی با ۱۲ میلیارد ریال هزینه در شهرک ولیعصر (عج) شهر مهریز افتتاح شد.
این واحد آموزشی با زیربنای ۹۸۰ مترمربع در ۲ طبقه ساخته شده که سه میلیارد ریال هزینه ساخت آن توسط حسین زارع زاده از خیران شهرستان مهریز تامین و پرداخت شد.
همچنین عملیات اجرایی یک باب دبیرستان دخترانه  ۶ کلاسه خیری با هزینه ای افزون بر ۱۰ میلیارد ریال در شهرک شهید رجایی مهریز آغاز شد که حدود سه میلیارد ریال آن توسط خنجرپناه از خیران منطقه پرداخت می‌شود.
استاندار یزد در آیین بهره برداری و شروع ساخت این ۲ واحد آموزشی گفت: همکاری خیران و بخش‌خصوصی در کنار بودجه‌هایی که دولت برای ساخت واحدهای آموزشی و فرهنگی استان تامین می‌کند نقش مهمی در رفع مشکل کمبود فضاهای علمی و آموزشی دارد.
محمدعلی طالبی افزود: خیران استان در کمک به وزارت آموزش و پرورش و همکاری در ساخت مدارس و سایر مراکز علمی و فرهنگی در کشور نمونه هستند ، باید این روند که مورد نیاز جامعه ادامه یابد.
وی اظهارداشت: خدمت به مردم و دانش‌آموزان با فراهم کردن امکانات و زیرساخت‌های لازم به عنوان یک ضرورت مطرح است و از جمله اهداف و برنامه‌های مهمی است که دولت و نظام آن را پیگیری می‌کند.
همچنین مدیر آموزش و پرورش مهریز گفت: همکاری مردمی و جلب مشارکت افراد خیر در برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و تربیت‌ دینی دانش آموزان به عنوان یک موضوع اساسی و مورد تاکید اداره کل آموزش و پرورش و وزارتخانه است از آن حمایت می‌کنیم.
سیدکاظم حسینی افزود: ایجاد زمینه مناسب برای تحصیل دانش آموزان و وجود امکانات مناسب به عنوان یک ضرورت فرهنگی و اجتماعی مطرح است که در این شهرستان شاهد تعامل خوب و همراهی مداوم خیران با ای نهاد هستیم .
وی اظهارداشت: فرهنگیان و دانش‌آموزان شهرستان در کنار خانواده‌ها با همدلی، ماموریت‌های خود را در راستای اهداف انقلاب اسلامی و برنامه‌های دولت با قوت انجام می‌دهند.
شهرستان مهریز ۱۱ هزار دانش آموز دارد که در سال تحصیلی جاری در ۱۰۰ مدرسه تحصیل می کنند.