خبر
خبر

۸۰۰ هزار معلم، مشمول طرح رتبه بندی

۸۰۰ هزار معلم، مشمول طرح رتبه بندی


معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش: ۸۰۰ هزار نفر از معلمان مشمول طرح رتبه بندی خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون حقوقی و امورمجلس وزارت آموزش و پرورش در سفر به یزد از تصویب طرح رتبه بندی معلمان در مجلس شورای اسلامی خبر داد. 

احمدی لاشکی درخصوص جزئیات این طرح گفت: افرادی که با دانش آموز یا مدارس در ارتباط باشند و یا طبق بخشنامه ۲۳۰ حتی کسانی که معلم هستند و در ادارات به سر می‌برند، مشمول این طرح خواهند شد.  
وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ هزارنفر از معلمان مشمول این طرح می‌شوند افزود: اجرای این طرح ارتقای منزلت معلمان را در پی دارد و حقوق آن‌ها نیز افزایش خواهد یافت. 
معاون حقوقی و امورمجلس وزارت آموزش و پرورش در خصوص نحوه افزایش حقوق معلمان در این طرح گفت: آخرین طرازی که ما از دانشگاه تهران گرفتیم این است که در گروه یک مربی ۱۰ درصد، گروه دوم مربی معلم ۲۵ درصد، گروه سوم استادیار معلم ۳۷ درصد، گروه چهارم دانشیارمعلم ۴۷ درصد و استادمعلم ۵۲ درصد افزایش حقوق خواهند داشت. 
احمدی لاشکی افزود: بعد از تصویب این طرح، وزارت آموزش و پرورش با همراهی دو نفر از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و سازمان برنامه و بودجه و سازمان استخدامی بایدظرف مدت یک ماه آئین نامه‌ای تدوین کنند. 
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح منوط به تائید شورای نگهبان است که طبق قانون از ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ قابلیت اجرایی دارد.
آدرس کوتاه :